středa 20. března 2013

Banánový dort - Banánové řezy - Jednoduchý

Ahojky přidávám můj osvědčený recept z této stránky ! Pokud milujete spojení šlehačky a banánů ( mimochodem já banány miluju) Je tento recept určený pro vás. Zase zde platí s cukrem méně znamená více - to jest že moučník pohladí vaše chuťové pohárky, ale nebudete baštit nic přehnaně sladkého. Recept je lehký a zvládne ho každá kuchtilka ( i začátnice) .


A teď trochu něco o banánech : Banán obsahuje a vyniká především díky vitamínu B6, je zdroje velmi rychlé
zdravé energie. Banány pomáhají v různých onemocněních jako napřkl. předchází infarktům,proti průjmu, alkalizují krev atdA teď už k samotnému receptu . . .

Korpus (cca 22 cm) : 

Vejce - 1 ks
Polohrubá mouka : 40 g
Cukr Krupice - 40 g
Olej - 2 lžíce
Horká voda - 1 lžíce
Kakao - 1 lžíce
Prášek do pečiva

Korpus: vejce ušleháme s cukrem do pěny, přidáme olej, vodu, kakao a mouku s kypřidlem, zamícháme a těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy. Pečeme v předehřáté troubě cca 14 minut - vyzkoušíme špejlí. Než korpus vychladne, připravíme si náplňNáplň : 

Smetana ke šlehání - 1 kelímek
Ztužovač šlehačky - 1 ks
Vanilkový cukr - 1 ks
Margot tyčinka - 50 g
Zakysaná smetana - 1 kelímek
Banány - 2 ks

Smetanu vyšleháme s vanilkovým cukrem a ztužovačem. Do husté šlehačky vmícháme zakysanku a nastrouhanou margotku. Zlehka, ale dobře promícháme. Nakrájené banány rozložíme po korpusu a  naneseme krém na vychladlý korpus. Náplň na korpusu uhladíme, posypeme kakaem (nebo nastrouhanou čokoládou) a dáme vychladit. Žádné komentáře:

Okomentovat